Bluesowy piątek w Bielsku-Białej


Bluesowy piątek w Bielsku-Białej
2016-08-09
Kasa Chorych będzie gwiazdą kolejnego koncertu przy Galerii Sfera w Bielsku-Białej. W piątek 12 sierpnia przeniesiemy się do krainy bluesa w najlepszym wydaniu

Przed nami kolejny miesiąc muzycznych wrażeń w ramach Letniej Sceny Sfery – mówi Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera. – Cieszymy się ze stałego zainteresowania naszymi koncertami, a także tym, że doborem repertuaru możemy sprostać najbardziej wymagającym i różnorodnym gustom. W najbliższy piątek zapraszamy na wakacyjne spotkanie z bluesem. Co ważne, występ naszego gościa będzie jednym z ostatnich w karierze tej formacji. Zatem tym bardziej warto 12 sierpnia wybrać się na Plac Bolka i Lolka, żeby usłyszeć Kasę Chorych.

Przeczytaj również:

To jeden z najbardziej znanych i cenionych przedstawicieli polskiego bluesa. Ich najnowszy album może być sporym zaskoczeniem dla fanów, a to za sprawą brzmień, dotąd nie słyszanych w ich muzyce. Na krążku „Orla", z którego utwory usłyszymy na koncercie w Bielsku-Białej, brzmią  akustyczne gitary, harmonijka, a także pojawią się nawiązania do muzyki lat 60. i 70.ch. Jak zapewniają muzycy, ich koncert jest świadectwem na przywiązanie Kasy Chorych do konwencji bluesowej, uzupełnionej o nowe środki artystycznego wyrazu. Artyści, w ramach ostatniego tournee przed zakończeniem działalności zespołu, wystąpią w składzie: Jarek Tioskow - śpiew, gitara, slide; Michał Kielak - harmonijka ustna; Włodek Dudek - gitara; Krzysiek Wołoszyn - gitara basowa i Mirek Wiechnik - perkusja. Czym zaintrygują słuchaczy Letniej Sceny Sfery? Dowiemy się o tym już 12 sierpnia o godz. 19:30 na Placu Bolka i Lolka. Wstęp wolny. 

Posłuchaj, utworu, jaki w najbliższy piątek zostanie zaprezentowany w ramach Letniej Sceny Sfery: https://youtu.be/QAnJaUMcDXg

Letnia Scena Sfery to projekt realizowany od 7 lat. To swoisty wakacyjny prezent dla mieszkańców i turystów odwiedzających Podbeskidzie, którzy mogą wysłuchać różnorodnych koncertów popularnych, a także uznanych polskich artystów. Do tej pory w ramach wakacyjnych spotkań z muzyką w Sferze zaprezentowali się między innymi Julia Marcell, Maciej Maleńczuk, Kasia Kowalska, Elektryczne Gitary, Kapela ze Wsi Warszawa, Jose Torres i Mezo. Podczas kolejnych występów w ramach Letniej Sceny Sfery zaprezentują się: Beltaine (19 sierpnia) i Voo Voo (26 sierpnia). 

Galeria Sfera angażuje się także w wiele projektów kulturalnych Podbeskidzia. Wśród nich są jeden z najważniejszych europejskich festiwali - Bielska Zadymka Jazzowa, międzynarodowy Tydzień Kultury Beskidzkiej, czy międzynarodowy Foto Art. Festival.Nadesłał:

a.piwek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl