Elegancka kuchnia w kamperze


Elegancka kuchnia w kamperze
2024-04-26
Choć kamper zastępuje nam w podróży cały dom - i jednocześnie potrafi być równie komfortowy, jest to jednak mała przestrzeń, która wymaga właściwego zagospodarowania. Czy kuchnia w kamperze może być zatem elegancka?

Podróżowanie kamperem to nie tylko szukanie nowych miejsc i przygód, ale również doświadczenie komfortu na małej przestrzeni. Warto jednak pamiętać, że nawet w ograniczonych warunkach możemy cieszyć się elegancją i estetyką – także w przypadku kuchni w kamperze. 

Przeczytaj również:

Jednak, aby była ona estetyczna wizualnie, musimy spełnić pewien warunek – dobrać do niej właściwy sprzęt AGD. Ze względu na małą powierzchnię powinien być on nie tylko mały, ale też i funkcjonalny, pozwalając na swobodę ruchów oraz łatwość w czyszczeniu. Mini lodówki schowamy w zabudowie. A co z kuchenką, na której możemy gotować?

Eleganckie płyty do kamperów 

Największy bałagan zawsze tworzy się podczas kulinarnych eksperymentów. Do jednych z najbardziej uciążliwych czynności należy doczyszczenie kuchenki gazowej. Rozwiązaniem tego problemu są ceramiczne płyty gazowe w technologii gaz pod szkłem, dedykowane jachtom oraz kamperom. Budowa tej płyty, pozwala nie tylko na bezpieczniejsze gotowanie, ale przede wszystkim na szybkie sprzątnięcie rozlanego tłuszczu, mleka czy innych płynów. Dzięki temu nie musimy martwić się o uporczywe zabrudzenia, które pojawiają się w przypadku tradycyjnych płyt z otwartym ogniem.

Płyty gazowe bez płomieni, takie jak DYNACOOK, oprócz wyjątkowej funkcjonalności, są również bardzo eleganckie, dlatego są chętnie wybierane jako wyposażenie pięknych jachtów oraz kamperów, których właściciele stawiają na estetyczne wykończenie wnętrz – mówi Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK. 

Elegancka kuchnia w kamperze, czyli jaka?

Piękno jest bardzo subiektywne, dlatego też nasze domy czy wnętrza kampera urządzamy według własnych preferencji. O elegancji ceramicznych płyt gazowych świadczy jednak to, że pasują one do każdego stylu. Swoim wyglądem do złudzenia przypominają domowe kuchnie ceramiczne i indukcyjne zatopione w blatach.

To właśnie to idealne odwzorowanie kuchni znanej z domu sprawia, że są one niezwykle eleganckie. O ich klasie Premium świadczy nie tylko wykorzystana do produkcji technologia, ale i idealnie gładka i wytrzymała powierzchnia, która znacznie ułatwia użytkowanie. Płyta gazowa DYNACOOK Camper & Yacht została wyposażona w dwa pola grzejne, które dzięki zastosowaniu technologii gazu pod szkłem, zapewniają szybkie podgrzewanie potraw, przy jednoczesnym bardziej efektywnym wykorzystaniu samego gazu. W praktyce oznacza to jeszcze szybsze gotowanie i rzadszą wymianę butli gazowych. To duże udogodnienie podczas długich wypraw, ponieważ możemy znacząco ograniczyć zapasy gazu w butlach, a - co za tym idzie - zwolnić przestrzeń na inne elementy w kamperze. Co ważne, kuchenka gazowa zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa – usunięcie otwartego ognia w tak małej przestrzeni samo w sobie już przemawia za przewagami tego rozwiązania, do tego płyta wyposażona jest w sterownik odpowiadający za kontrolowanie przepływem gazu. Nie ma możliwości aby zostawić otwarty kurek, z którego będzie się ona ulatniał, jak w przypadku płyt z otwartym ogniem – dodaje ekspert marki DYNACOOK.

Warto zauważyć, że uruchomienie pola grzejnego w płytach gazowych bez płomienia dedykowanych kamperom nie wymaga zapałek ani zapalarki, są tak łatwe w obsłudze jak płyty indukcyjne czy elektryczne, które znamy z domu. Temperaturę możemy w łatwy sposób ustawić za pomocą panelu sterowania, zapewniając optymalne warunki do gotowania, smażenia i podgrzewania potraw. To także duże udogodnienie pod względem utrzymania czystości - gładka i nieporowata powierzchnia kuchenki znacząco ułatwia jej mycie.

Eleganckie kuchnie w kamperze pozwalają na przygotowanie posiłków w każdym miejscu, do którego dotrzemy w trakcie podróży. Bez wątpienia największym atutem jest zachowanie bezpieczeństwa dzięki ograniczeniu płomienia, a także elegancki design, który wpisze się w każdy styl, tworząc domową atmosferę. Kuchnie ceramiczno-gazowe DYNACOOK pokochają wszyscy, którzy cenią sobie wolność podróży, estetykę ale też i smak lokalnych przysmaków oraz porządek, który jest niezwykle ważny na tak małej przestrzeni.Nadesłał:

GUTPR
http://www.gutpr.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl