Elektrykiem na majówkę? Spakuj rodzinę na wyjazd


Elektrykiem na majówkę? Spakuj rodzinę na wyjazd
2023-04-27
Majówka już tuż-tuż, a wraz z nią okazja do rodzinnego wyjazdu. Podróżowanie z dziećmi, nawet jeśli tylko na dłuższy weekend, wymaga właściwego przygotowania się i organizacji tak, by wycieczka była przyjemna zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Podpowiadamy, jak spakować się na majowy wypad i jak zaplanować podróż, jeśli w grę wchodzi auto elektryczne.

Przeczytaj również:

Weekend majowy to dla wielu Polaków czas w roku, który poświęcają na rodzinne podróże. Długie i coraz cieplejsze wiosenne dni skłaniają do zaplanowania kilkudniowego wyjazdu w towarzystwie najbliższych. Przygotowanie rodziny, a także samochodu do takiej wycieczki, to dla wielu nadal duże wyzwanie – pakowanie ubrań, akcesoriów, czy sprzętu potrzebnego maluchom (np. wózków, rowerów czy hulajnóg) niejednego rodzica może przyprawić o zawrót głowy.

Przygotowanie to podstawa

Podróże samochodem elektrycznym, szczególnie jeśli nie mamy jeszcze doświadczenia w ich planowaniu, wymagają nieco większego przygotowania i rozeznania niż przy samochodach z silnikami spalinowymi. Choć infrastruktura pod elektryki w Polsce intensywnie się rozwija i znalezienie stacji ładowania nie jest problemem, to jeśli zależy nam na spokoju i sprawnym pokonaniu trasy, warto jeszcze przed wyjazdem zaplanować przystanki na ładowanie. Dzięki temu, możemy wykorzystać postoje tak, jak lubimy – na napicie się aromatycznej kawy, spacer z psem czy zabawę z dziećmi. Co ważne, samochody elektryczne potrafią same oszacować zasięg, dzięki czemu na bieżąco możemy obserwować poziom naładowania baterii i szacowany dystans, jaki jeszcze możemy pokonać. Warto zaznaczyć, że według normy WLTP, zasięg vana EQV to aż 356 kilometrów.

 – Poza lokalizacją, warto także sprawdzić w aplikacji operatora, czy dana stacja jest dostępna, czy może np. trwają na niej prace serwisowe. Choć problemy techniczne na stacjach ładowania czy kolejki zdarzają się niezwykle rzadko, to warto zawczasu zaplanować podróż. Pamiętajmy też, żeby z postojem nie czekać do ostatniej chwili i nie doprowadzać do sytuacji, kiedy będziemy mieli zupełnie rozładowaną baterię – podpowiada Adam Dutkowski, Product Manager Mercedes-Benz Vans.

 

Pakuj z głową i nie martw się brakiem miejsca

Rozsądne pakowanie może zaoszczędzić wiele niepotrzebnego stresu. Samochody elektryczne zaprojektowane z myślą o rodzinach mają rozwiązania, które ułatwią załadunek niezbędnego bagażu. I tak np. model Mercedes-Benz EQV oferuje niesamowicie przestronną przestrzeń na załadunek, która może wynosić nawet 5 000 l. – Tak pakowna przestrzeń daje nam bardzo duże możliwości. Fani aktywnego wypoczynku spokojnie zmieszczą w bagażniku np. górskie rowery, elektryczne hulajnogi czy inne, wielkogabarytowe sportowe urządzenia, bez konieczności montażu dodatkowych akcesoriów – wyjaśnia Adam Dutkowski, Product Manager, Mercedes-Benz Vans.

W dodatkowym wyposażeniu EQV znajduje się także oddzielnie otwierana szyba bagażnika, dzięki czemu możemy sięgnąć do naszego bagażu, nie otwierając samej klapy. To rozwiązanie może przydać się szczególnie na wąskich, ciasnych parkingach przy turystycznych atrakcjach. Istnieje także możliwość zamówienia np. relingów na dachu, do których możemy bez problemu zamontować belki bagażnika dachowego, umożliwiające transport dodatkowych, wielkogabarytowych przedmiotów.

Elektromobilność sprzymierzeńcem komfortu w podróży

Samochody elektryczne mają jeszcze jedną dużą zaletę, jeśli chodzi o dłuższe podróże: dzięki elektrycznemu napędowi, są niezwykle ciche, co znacznie wpływa na komfort nie tylko pasażerów, ale przede wszystkim kierowcy. – W kabinie elektryka może otaczać nas relaksująca cisza lub dźwięki ulubionej muzyki, niezakłócone przez szum wydawany przez silnik spalinowy. Dzięki temu nawet wielogodzinna jazda nie jest uciążliwa, a kierowca elektryka nie odczuwa aż tak dużego zmęczenia czy znużenia za kierownicą. To szczególnie ważne przy dłuższych trasach, np. podczas majówki czy wakacyjnych wojaży – podsumowuje Adam Dutkowski, Product Manager Mercedes-Benz Vans.

Jak widać, podróżowanie elektrykiem, choć wymaga nieco więcej przygotowań, może odwdzięczyć się kierowcom i pasażerom dużą dawką komfortu i swobody. Dzięki niemu, małe i większe podróże, mogą stać się czasem poświęconym na prawdziwy relaks.

 

 

 Nadesłał:

38PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl