TomTom HD Map dla jazdy autonomicznej wkracza do Japonii


TomTom HD Map dla jazdy autonomicznej wkracza do Japonii
2017-10-30
Tokyo Motor Show, Japonia, 30.10.2017 r. - Firma TomTom (TOM2) ogłosiła, że zgromadziła już dane niezbędne do opracowania High Definition (HD) Map dla Japonii*.

TomTom HD Map obejmie 18 000 kilometrów autostrad w Japonii. Mapy HD są już dostępne dla USA oraz Europy, teraz łączne pokrycie dróg wyniesie prawie 380 000 km.

 

Willem Strijbosch, Head of Autonomous Driving w TomTom, powiedział: „Jesteśmy przekonani, że TomTom HD Map razem z RoadDNA tworzą globalnie zunifikowaną usługę, która jest potrzebna przedstawicielom branży OEM oraz firmom technologicznym do wdrożenia systemów do jazdy autonomicznej oraz ADAS. Dzięki dodaniu autostrad w Japonii, budujemy naszą globalną mapę HD, którą można z powodzeniem wykorzystywać w sieciach drogowych - 380 000 km dróg zapewniających bezpieczną jazdę autonomiczną.”

 

TomTom HD Map i RoadDNA to dwa rewolucyjne produkty tworzące mapę cyfrową, która umożliwia pojazdom autonomicznym określenie ich dokładnej pozycji na drodze oraz zaplanowanie manewrów nawet w trakcie jazdy z dużą szybkością. TomTom HD Map jest już dostępna dla większości głównych autostrad w Stanach Zjednoczonych i Europie.

 

Dzięki rozszerzeniu usługi, TomTom HD Map i RoadDNA pokrywają teraz niemal 380,000 kilometrów dróg na świecie, w tym:

·         Drogi międzystanowe i autostrady w 48 stanach USA oraz Waszyngton DC (185,000 km)**

·         Autostrady w Europie Zachodniej oraz w Polsce i Czechach (175,000 km)***

·         Autostrady w Japonii (18,000 km)*

W lipcu tego roku, TomTom ogłosił współpracę z Baidu, aby tworzyć mapy wysokiej rozdzielczości dla Chin.

 

Większość przedstawicieli branży OEM już dokonuje analizy TomTom HD Map oraz RoadDNA, aby rozwijać swoje projekty związane z jazdą autonomiczną.

 

*Największa wyspa Japonii

 

** Kontynentalne Stany Zjednoczone: 48 stanów + Waszyngton DC. Bez Hawajów i Alaski

***19 krajów: Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy, Irlandia, Szwajcaria, Portugalia, Austria, Czechy, Polska, Belgia, Holandia, Luksemburg, Dania, Norwegia, Szwecja, Finlandia i San Marino.

 

-Koniec-

 

Informacja o firmie TomTom

TomTom pomaga użytkownikom realizować ich cele. Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie korzystają z usług dostarczanych przez naszą firmę, aby podejmować mądrzejsze decyzje. Projektujemy i rozwijamy innowacyjne produkty, które ułatwiają ludziom dążyć do ich celów. Nasze produkty oparte na mapach obejmują zawartość mapy, usługi mapowe dostępne online, oprogramowanie nawigacyjne i usługi trafficowe w czasie rzeczywistym. Nasze produkty konsumenckie obejmują PND, aplikacje nawigacyjne i zegarki sportowe. Głównymi produktami firmy są systemy nawigacyjne oraz systemy służące do zarządzania flotą, oferowane fleet managerom jako usługa online ze zintegrowanymi, samochodowymi urządzeniami przenośnymi.

Nasza firma składa się z czterech jednostek biznesowych skierowanych do odbiorców: Automotive, Licencjonowania, Telematyki i Konsumencki.

Firma została założona w 1991 roku, a jej główna siedziba mieści się w Amsterdamie. TomTom zatrudnia ponad 4700 pracowników na całym świecie. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.tomtom.com.

 

O TomTom Automotive

TomTom Automotive jest godnym zaufania partnerem w zakresie innowacyjnej technologii nawigacyjnej dla globalnego przemysłu motoryzacyjnego. Jako światowy lider w oprogramowaniu do nawigacji z funkcjami on-line, informacjach o ruchu drogowym i cyfrowych mapach prezentowanych w czasie rzeczywistym, oferujemy motoryzacyjnej branży OEM elementy modułowe do tworzenia zaawansowanych systemów nawigacyjnych oraz rozwiązań dla jazdy autonomicznej. Nadesłał:

Marta Lau

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl