Przyczepność najwyższej klasy – nowa opona YOKOHAMA do dużych pojazdów


2018-03-21
Nowe ogumienie japońskiej marki YOKOHAMA - BluEarth RV-02 - ucieszy właścicieli crossoverów i minivanów. Cicha opona, o doskonałej przyczepności (klasa A), umożliwia bezpieczną stabilną jazdę i mniejsze spalanie. Model zaprojektowano z wykorzystaniem najnowszych japońskich rozwiązań. Opona YOKOHAMA BluEarth RV-02 została stworzona z myślą o dużych pojazdach: CUV-ach, 4x4 czy dostawczych minivanach – z uwzględnieniem ich wysokości, wagi i środka cieżkości. Japońscy inżynierowie wykorzystali w produkcji technologie zwiększające komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dzięki udoskonalonej mieszance gumy, z dodatkiem m.in. olejku pomarańczowego, polimeru i krzemionki, opona zachowuje wysoką elastyczność. Efektem jest większa powierzchnia styku z nawierzchnią i znakomita przyczepność, w tym doskonałe hamowanie na mokrej drodze. Model uzyskał najwyższą ocenę parametru bezpieczeństwa – klasę A – dla większości rozmiarów.

Stabilna i oszczędna jazda

Przeczytaj również:

Solidna budowa modelu BluEarth RV-02 – podwójne żebra mocujące, szeroki bark opony i dodatkowy wypełniacz w stopce – zwiększają precyzję prowadzenia pojazdu o dużej masie, w warunkach szybkiej jazdy i na zakrętach. Dodatkowe rowki wzdłużne odprowadzają wodę spod kół, zapobiegając utracie przyczepności w wyniku aquaplaningu. Oponę charakteryzuje wysoka trwałość i odporność na nierównomierne zużycie, dzięki wykorzystaniu rozwiązań stosowanych we flagowym sportowym modelu YOKOHAMA ADVAN Sport V105.

Jedną z kluczowych cech nowej opony jest efektywność paliwowa. Skład mieszanki gumy w połączeniu z aerodynamiczną konstrukcją – dodatkowymi wgłębieniami na barku opony i ścianie bocznej – pozwala uzyskać niższe opory toczenia, a w efekcie mniejsze zużycie paliwa podczas jazdy. Nowy model jest wyjątkowo cichy. Aby zapobiec drganiom i ograniczyć poziom hałasu, zastosowano asymetryczny wzór bieżnika, z 4 prostymi rowkami oraz dodatkowymi skośnymi nacięciami wzdłuż rowków i szerokimi nacięciami na barku opony. Ogumienie BluEarth RV-02 zapewnia maksymalną wydajność, minimalizując jednocześnie negatywny wpływ na środowisko naturalne. Opona dostępna w dystrybucji ITR CEE w rozmiarach od 15 do 20 cali.Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl